آزادی رئيس جمهور گرجستانپس از پشت سر گذاشتن حادثه در شهر كيو

رئيس جمهور گرجستان پس از پشت سر گذاشتن حادثه در شهر كيو آزاد شد
میخائیل ساکاشویلی قبل از اینکه بازداشت شود، پیش از بازداشت به جلو میرود و بعد از آن با مخالفان نیروهای امنیتی آزاد می شود

شاون واکر در مسکو

پنج شنبه 5 ژانویه 2017 14.28 GMT اولین بار در پنجشنبه 5 ژوئن 2017 منتشر شد 09.22 GMT
این مقاله بیش از 5 ماه است
سهام
2985

رییس جمهور سابق گرجستان با استفاده از مأموران ویژه ماسک در کیف کشیده شد – ویدیو
دادستان کل اوکراین، مایکل ساکاشویلی را “فراری از عدالت” نامیده است، پس از آنکه مقامات سابق امنیتی گرجستان در آپارتمان کیف خود، رئیس جمهور سابق گرجستان را بازداشت کردند، فقط برای او برای فرار از جمعیت عصبانی طرفداران.

یوری لوتسکو گفت که متحدان ساكاشویلی از الیگارشی مبتنی بر روسیه پول گرفته اند تا اوکراین را بی ثبات سازند و تا روز 9 صبح روز 9 صبح روز شنبه به ساكاشویلی مراجعه كردند تا به دادستان ها برسند و به پرسش های خود دست یابند. ساكاشویلی اتهامات را به عنوان “دروغ” سیاسی شده است.

ساکاشویلی 49 ساله یک بار به عنوان یکی از متحدان رئیس جمهور اوکراین، رزرو تور گرجستان پترو پوروشنکو، به عنوان شهروند اوکراینی به او اجازه داده شد تا او را به عنوان فرماندار منطقه اودسا در سال 2015 تبدیل کند. این جفت ارز از زمان فروپاشی، با ویرانی در خیابان های کیف .

بازی سحر و جادو ساکاشویلی با مقامات اوکراین قبل از صبح روز سه شنبه آغاز شد، زمانی که افسران سرویس امنیتی SBU به آپارتمان خود در مرکز کییف وارد شدند. رسانه های اوکراین گزارش دادند که او به سقف فرار کرد و تهدید به پریدن کرد.

آگهی

او توسط عوامل مخفی نیروهای امنیتی کشیده شد، اما بعد از آن، درگیری ها در زمین رخ داد که هواداران ساکاشویلی آن را از حوالی دور نگه داشتند.

تارگاس در طی تظاهرات طولانی مدت علیه معترضین مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن ساکاشویلی از ون آزاد شد.

او رهبری گروهی از هواداران را به پارلمان، جایی که وی سخنانی را مبنی بر اینکه “پوروشنکو” را به عنوان “خائن به اوکراین” و “رئیس یک گروه بشری سازمان یافته” منصوب کرد، رد کرد. وی گفت که دولت پوروشنکو “سعی در خلاص شدن از صدای بلند و گفتن آنها آنها دزدان است”.

لوتسکو گفت که فعالیت های ساكاشویلی در این كشور توسط سرگئی كركوكوف، متحد رئيس جمهور منزویك ویکتور یانوکوویچ كه در روسیه تبعید است، تامین می شود.

او گفت که ساكاشویلی این را به عنوان بی معنی واگذار كرد: “هیچ دشمن بزرگتری از پوتین در فضای بعد از شوروی وجود ندارد تا مایكل ساكاشویلی.”