اخراج رئیس جمهور گرجستان از اوکراین

رئيس جمهور سابق گرجستان از اوکراین به لهستان اخراج شد
میخائیل ساکاشویلی منتقد سخنگوی رئیس جمهور اوکراین، پترو پوروشنکو بوده است

مارک بنتتس در مسکو

Mon 12 Feb 2018 18.13 GMT اولین بار در Mon 12 Feb 2018 16.02 GMT منتشر شد
این مقاله بیش از 3 ماه است
سهام
1639
میخائیل ساکاشویلی
ویدئوی ارسال شده به صفحه فیس بوک مایکل ساکاشویلی ظاهرا او را از یک رستوران در مرکز کییف توسط گروهی از مردان در لباس های سبز نشان داد. عکاس: رویترز
میشل ساکاشویلی، رئیس جمهور سابق گرجستان پس از اینکه توسط افسران ارتش مسلح در کیف دستگیر شد، از اوکراین به لهستان اخراج شد.

خدمات مرزی لهستان تایید کرده است که ساکاشویلی، که به تور ارزان گرجستان عنوان یک منتقد تلخ از دولت اوکراین ظهور کرده است، وارد شده است و ورشو موافقت کرده است که اجازه ورود او را بدهد.

اوله اسلوبادیان، سخنگوی سرویس مرزی اوکراین، در یک پست در فیس بوک گفت: “این شخص به طور غیرقانونی در ناحیه اوکراین بود و بنابراین، با توجه به تمام مراحل قانونی، او به کشور از جایی که وارد شد بازگشت.

توسعه، نشان می دهد که یکی دیگر از پیچیدگی ها در روابط سیاسی مداوم ساکاشویلی با رئیس جمهور اوکراین، پترو پوروشنکو.

ساکاشویلی از طرف ورشو به طرفداران گفت: «[پوروشنکو] نه رئيس جمهور و نه مرد است. او یک فروشنده چرخ است که می خواهد اوکراین را خراب کند. این نشان می دهد که آنها ضعیف هستند. ما پیروز خواهیم شد. ”

فیلم های ویدئویی ارسال شده به سایت فاکس ساکاشویلی به نظر می رسد که سیاستمدار را از یک رستوران در مرکز کی یف توسط یک گروه از مردان در لباس های سبز در روز دوشنبه نشان می دهد.

“او توسط مردان در وسایل استتار در یک رستوران در نزدیکی دفاتر حزب ما ربوده شده است. تاتیانا بهارانوسکا، وزیر مطبوعات ساكاشویلی گفت: آنها او را به یک ون سفید سوار كردند و از آنجا فرار كردند. “آنها شناسایی نشدند.”

 

رهبر سابق گرجستان ادعا می کند طرح سیاسی برای مجبور کردن او از اوکراین
ادامه مطلب
ساکاشویلی، یک طرفدار مشتاق انقلاب اوکراین در سالهای 2013-2014 در اوکراین، معاون رئیس جمهور اوکراین در منطقه اودسا در سال 2015 توسط پوروشنکو، آشنایی از روزهای دانش آموزانش در دورۀ شوروی، کیف شد. اما او در ماه نوامبر سال 2016، در اعتراض به آنچه که گفته شد، فساد را در سطح بالا رها کرده است و برای مبارزه با متحد سابق خود، برنامه ریزی کرده است. پوروشنکو با سلب کردن ساکاشویلی از شهروندی اوکراینی پاسخ داد و زمانی که سیاستمدار گرجستان در ایالات متحده بود. او قبلا از شهروندی گرجستان محروم شده بود.

تبعید ساکاشویلی در روز دوشنبه یک هفته پس از آنکه یک دادگاه در کیف، درخواست تجدیدنظرش در مورد استرداد به گرجستان را رد کرد، جایی که او با اتهام اخراج افسران پلیس متهم به قتل، به اتهام قتل غیرقانونی به اتهام قاچاق مواد مخدر دست داشت.

ساکاشویلی که مدت نه سال تا سال 2013 در گرجستان حکومت دارد، اتهاماتی را که او می گوید از لحاظ سیاسی انگیزه ای را رد می کند، انکار می کند. او همچنین از سوی کیف به اتهام شرکت در یک توطئه روسی به بی ثباتی اوکراین متهم شده است، اتهاماتی که او به عنوان «دروغ» توصیف می کند.

پس از تبعید ساكاشویلی در حوضه بین المللی بووریسپیل کیف، صحنه های عصبانی وجود دارد كه طرفداران مخالف سیاستمدار مخالف افسران خدمات مرزی هستند. “با توجه به جریان آنلاین اعتراض،” طرفداران پوروشنکو برای این پاسخ خواهند داد! “حامیان فریاد زدند.

آگهی

ساکاشویلی در مصاحبه ای که در ماه اوت در کیف انجام داد، به گاردین گفت که اوکراین “التماس” ورشو را به وی برد.

او همچنین ادعا کرد که محافظان، دوستان و هواداران گرجستان توسط سرویس های امنیتی اوکراینی ربوده شده اند، در ماه های اخیر شکنجه و اخراج شده به گرجستان.