بازداشت رئیس سابق گرجستان در اوکراین

پلیس اوکراین بازداشت رئیس سابق گرجستان ساکاشویلی
رهبر مخالف در روز سه شنبه در کیف بازداشت شد اما توسط هواداران آزاد شد

کارکنان و سازمان ها در کیف

Fri 8 Dec 2017 22.42 GMT آخرین به روز رسانی در Mon 11 Dec 2017 09.37 GMT
این مقاله بیش از 5 ماه است
سهام
1315
میخائیل ساکاشویلی در اوایل این هفته در کیف بازداشت شده است. او بعدا توسط طرفداران آزاد شد.
میخائیل ساکاشویلی در اوایل این هفته در کیف بازداشت شده است. او بعدا توسط طرفداران آزاد شد. عکاس: والنتین اوگیرنکو / رویترز
پلیس اوکراین رئیس جمهور سابق گرجستان، میشیل ساکاشویلی را بازداشت کرده است، که توسط هوادارانش در حوزه های دراماتیک در اوایل این هفته آزاد شده بود.

این توسعه اخیرترین پیچیدگی در یک فریب طولانی بین مقامات اوکراین و ساکاشویلی است، که او را به عنوان رئیس جمهور یک بار خود، پترو پوروشنکو، متهم کرد و او را به فساد متهم کرد و خواستار حذف وی از اداره می شود.

یوری لوسنکو، دادستان کل اوکراین که می گوید ساکاشویلی مشکوک به کمک یک سازمان جنایتکار است، گفت که رهبر مخالف توسط پلیس در کیف بازداشت شده و در بازداشتگاه موقت قرار داشته است.

او گفت: “همانطور که وعده داده شد، افسران امنیتی همه چیز تور لحظه آخری گرجستان را برای جلوگیری از خشونت و خونریزی شدید انجام دادند.”

سخنگوی ساكاشویلی، دارایی چیچ، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت كه او به بازداشتگاه SBU، سرویس امنیتی ملی منتقل شده است.

بازپس گیری ساکاشویلی به دنبال یک بازی شگفت انگیز از پنهان و تلاش است که او را دیدم که برای جلوگیری از اجرای قانون قبل از انفجار از معترضان پلیس در هنگام درگیری با صدها پلیس ضد شورش در روز سه شنبه، برای جلوگیری از اجرای قانون دیده می شود.

فورا مشخص نبود که حامیان او چه کسی در روز جمعه به بازپس گیری خود پاسخ خواهند داد، اما بیانیه ای که در صفحه فیس بوک خود منتشر شد، خواستار اعتراض به بازداشت شد. “فوری آنها مایکل ساکاشویلی را بازداشت کرده اند. ”

فیلم های تلویزیونی تعداد زیادی از پلیس را در دفاعی بیرون از مرکز و معدود ده ها معترض نشان داد، اما این وضعیت نسبتا آرام بود.

افسران پلیس در بازداشتگاه در کنار هم قرار دادن طرفداران ساکاشویلی.
فیس بوک توییتر Pinterest
افسران پلیس در بازداشتگاه در کنار هم قرار دادن طرفداران ساکاشویلی. عکاس: والنتین اوگیرنکو / رویترز
آگهی

ساكاشویلی در سال 2015 استاندار منطقه ی اودسا در اوکراین شد و شهروندی شد. اما او این پست را ترک کرد و شکایت کرد که پوروشنکو مسوولان مبارزه با فساد خود را مسدود کرده است و در ماه اوت شهروند اوکراینی او را از دست داده است.

او قبلا شهروندی گرجستان خود را از دست داده بود و زمانی که پوروشنکو وضعیت خود را لغو کرد، در خارج از اوکراین بود. این او را بیثباتی ترک کرد، اما او در ماه سپتامبر به اوکراین بازگشت، با شجاعت در سراسر مرز با لهستان، با کمک یک جمعیت از طرفداران.

از آن زمان، او سعی کرده است مخالفت خود را با پرهوشنکو و سایر چهره های دولتی که ادعا می کند فاسد است، تضعیف کند. اگر چه حمایت او به نظر می رسید نسبتا کوچک است، او توانست چندین هزار نفر را برای راهپیمایی اعتراضی هفته گذشته جمع آوری کند.