سوگند ژیورگی مارگلوهاویلی امروز به عنوان رییس جمهور گرجستان

وقتی ژیورگی مارگلوهاویلی امروز به عنوان رییس جمهور گرجستان سوگند یاد کرد، او به کفش های بزرگ و بحث برانگیز رهبر خروجی، میهل ساکاشویلی وارد شد.

آقای ساکاشویلی با شلاق کردن آنچه که به عنوان یک دولت فاسد و شکست خورده به شمار می آید، از اداره اقتدارگرا خود برای تبدیل گرجستان به یک داستان رشد اقتصادی استفاده کرد. دولت و خیابان ها هر دو امن تر هستند.

با این حال، آقای Margvelashvili به ارمغان خواهد آورد یک نسخه ضعیف از ریاست جمهوری گرجستان، داشتن قدرت بسیار کمتر از سلف خود. بر اساس یک قانون اساسی جدید که در سال گذشته تصویب شد، قیمت تور گرجستان آقای مارگلوهاویلی کنترل نهایی نیروهای مسلح گرجستان را برعهده خواهد داشت و نقش مهمی در سیاست خارجی اش ایفا می کند.

پرواز در جمهوری اسلامی ایران در قیمت های کم هزینه
Save70.com
این بازی را برای 1 دقیقه بازی کنید و ببینید که چرا همه معتاد هستند
دلتا جنگ
اگر شما در تهران زندگی می کنید، واجد شرایط این معاملات پرواز هستید
Lastmining-پروازهای
توسط Taboola لینک های حمایت شده
اما حاکم واقعی این کشور احتمالا بیگدازا ایوانیشویلی، بی بی سی و اغلب تحریک پذیر است، بنیانگذار حزب رویایی گرجستان و نخست وزیر فعلی ائتلاف حاکم گرجستان.

این دفتر نخست وزیر بود که قدرت پیشین رییس جمهور به دیروز منتقل شده بود و در عین حال آقای ایوانیشویله است که آقای مارگلواشویلی را به ریاست جمهوری رسیده است.

رئیس جمهور جدید در مورد بخشی که دوستش در موفقیتش نقش داشته است مشتاق است. آقای مارگلواشویلی گفت: “نقش او … در پیروزی قاطع من نمیتواند دست کم نادیده گرفته شود.” عمق رابطه آنها قبل از آن روشن شده بود، زمانی که یک عکاس و تیم مطبوعاتی یک ساعته برای پیدا کردن یک عکس از آقای Margvelashvili در عمل بدون میلیاردر 57 ساله نیز در تصویر بود.

این که رئیس جمهور نزدیک به رهبر مجلس است، لزوما بد نیست. در پایان ماه، هنگامی که آقای ایوانیشویله به عنوان نخست وزیر بر می گردد و در تئوری از سیاست دور می شود، چیزها کمی پیچیده تر می شوند.

بعضی ها معتقدند که نخست وزیر آقای ایوانیشویل تنها جاه طلبی است که آقای ساکاشویلی و حزبش را از قدرت کنار گذاشته است، پس از آنکه رییس جمهور سابق گرجستان را به عنوان یک جنگ جماهیری با روسیه در سال 2008 به دست گرفت، دستگیری اعضای اپوزیسیونی را که بسیار شنیده بودند، با اتهامات تجاوز و شکنجه منظم در زندان های گرجستان.

اما در مورد کسانی که در نهایت منبع اقتدار در تفلیس هستند، سوالاتی همچنان ادامه دارد. نخست وزیر خروجیش اخیرا Irakli Gabarashvili، 31 ساله را به عنوان جانشینش معرفی کرده است، به گزارشگران، بدون هیچگونه عجیب و غریب: “چنین نامزدی در یک کشور دموکراتیک اتفاق افتاد؛ هیچ کدام از اعضای تیم هیچ چیز دیگری را نجات دادند و هر کس کاملا خوشحال بود. این بسیار مهم است و من نیز خوشحال هستم که انتخاب صحیح انجام داده ام. ”

نامزد آقای Ivanishvili در دولت به عنوان جوان ترین عضو خود آغاز شده است، زمانی که او در سال گذشته به عنوان وزیر کشور تبدیل شد. او قبلا برای آقای ایوانیشویلی کار کرده بود.

معرفی دو سیاستمدار بی تجربه به دو پست اصلی سیاسی گرجستان، صرفا بر اساس رابطه آنها با آقای ایوانیشویل، موجب اختلاف نظر میان مفسران سیاسی گرجستان شده است و در میان سرمایه گذاران، که از کشور بزرگی به زودی توسط یک بیسبال میلیاردر بی طرف از یک عمارت لوکس مشرف به باغ وحش خصوصی خود است.

رییس جمهور منتخب برای مقابله با نگرانی های سرمایه گذاران کمی تلاش نمی کند، به خصوص به این دلیل که نرخ رشد اقتصادی گرجستان از سالی که از زمان رویارویی گرجستان آغاز شد، از 7.5 درصد به 1.3 درصد کاهش یافته است. Paata Sheshelidze، رئیس دانشکده اقتصاد جدید گرجستان، معتقد است که شرایط نامطمئن فراتر از رهبری سیاسی است.

“آنها گفتند که همه چیز پیش از آن اشتباه بود. بنابراین، ما باید همه چیز را تغییر دهیم. ایده دولت این بود که همه چیز را شکستن و جهان جدید شجاع را ایجاد کند. “