پارک ابی جزیره کیش

تم‌ پارک آبی اوشن به مساحت ۵٬۶ هکتار در جزیره آیین بنا شده است. این ‌پارک آبی، نخستین تم‌ پارک آبی ایران و نیز نخستین پارک آبی رو مفتوح ایران است و بر اساس سرگذشت سر قلعه خورشید طراحی شده است. اوشن در زمستان سنه ۱۳۹۵ گشایش شد و حائز ۱۳ راید، ۴ استخر شنا و یک مرکز تخصصی مشت و مال و اسپا، بعلاوه دو رستوران, چهار نوشیدنی فروشی و دو ناحیه خرید است.

داستان تم پارک آبی اوشن بر پای بست، ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای حمله می‌کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید رزرو تور کیش و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید تازش می کنند و آن را تصرف می کنند. سه برادر به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را مفتوح بعد بگیرند.

در محوطه‌ی اوشن چند رستوران و نوشیدنی فروشی، مرکز خرید و اسپا هستی دارد. این مکان ها انواع فست فود و نوشیدنی، سوغاتی و ابزارها و وسایل شنا ارائه می کنند. یکی از ویژگی های اوشن، در ساحل روباز بودن، این است که روزهای مخصوصی را به زنان گزین کردن داده است لغایت از محیط و جاذبه های پارک استفاده کنند و گرمابه آفتاب بگیرند. تم پارک آبی اوشن وانگهی دارای دو راید 24 متری پیچالوپ و آدرنالین است که از دسته بلندترین رایدهای منطقه‌اند.